Data İmhası Yapılan Ekipmanlar Ürünler Ve Cihazlar

Data imhası yapılmadan önce imha edilecek malzemelerin fiziki durumları tespit edilmektedir. Kullanılacak ekipmanlar ona göre seçilmektedir. Daha sonra uygun bir saha ve uygun donanımlarla profesyonel kişilerin gözetiminde güvenliğe öncelik verilerek imha işlemi gerçekleştirilir. Kâğıt imha ile metal imha işlemleri farklı ekipmanlarla yapılmaktadır.

Kâğıt imha işlemi yakılarak, kıyılarak ya da hamurlaştırılarak yapılmaktadır. DVD, VSD, DVD-rom, CD- rom, Server diski, flaş disk, hard disk, bacup kasetler, Data kartuş, beta cam, videokasetleri, harici diskler farklı ekipmanlarla imha edilmektedir. Hard disk, veri kartuşlar manyetik alandan geçirilerek imha edilmektedir. DVD ve VSD parçalanarak, kıyılarak, ya da yakılarak imha edilmektedir.

İmha işlemlerinde presler, blenderler, kâğıt makineleri gibi ekipmanlar kullanılmaktadır. İmha hizmeti veren firmanın öncelikle güvenilirliği göz önüne alınarak çalışılmalıdır. Özel bilgilerin başkalarının eline geçmesi müşteri açısından büyük sorun ve risk teşkil etmektedir. Zamanla eskiyen ve kullanılmaz hale gelen cihazların sürücülerinde bulunan özel bilgileri imha ederek tüm riskler ortadan kaldırılmaktadır.

Kaynak: http://www.guvenliimha.com © Copyright Makaleyi izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.