Evrak İmha Hizmeti

Şirket, kamu ve kurumların arşivlerinde hukuki değeri kalmayan, delil olma vasfını kaybetmiş, saklanması daha sonra kullanılması gerek kalmayan birçok evrak bulunmaktadır. Belli aralıklarla bu arşivlerin ayıklanarak imha edilmesi gerekmektedir. Evrak imha hizmetine başlamadan önce bir komisyon kurulur ve bu komisyon imha edilecek evrakları ayıklayarak düzenler.

Evrak imha işlemi hamurlaştırılarak, yakılarak ya da kıyılarak yapılmaktadır. Kâğıtlar gelişi güzel değil sistemli bir şekilde imha edilmektedir. İmha işlemi gelişi güzel değil sistemli bir şekilde yapılmaktadır. Devlet daireleri, emniyet müdürlüğü, hastaneler, bankalar gibi kurumların arşivlerinde çok özel dosyalar arşivlenmektedir. Bu dosyaların başkalarının eline geçmesi büyük sorun teşkil etmektedir.

Evrak imha işlemleri yasalara uygun şekilde komisyonda bulunan kişilerin gözetiminde yapılarak hiçbir bilgi ve belgenin dışarı sızmasına imkân verilmeden yapılmaktadır. Evrak imha etmekteki tek amaç arşivlerdeki kalabalığı önlemek, gereksiz evrakları imha ederek geri dönüşüme kazandırmaktır. Kâğıt imha makinelerinde yapılan imha işlemlerinde tüm riskler ortadan kaldırılmaktadır. Böylece müşterilerin ileride sorun yaşaması gibi bir risk de ortadan kaldırılmaktadır.

Kaynak: http://www.guvenliimha.com © Copyright Makaleyi izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.